SOPA – skutečná hrozba herního průmyslu?

Ten, kdo tuto černou skvrnu na lidské historii  nezapil opravdu důkladně, si ještě možná pamatuje, že SOPA byl návrh amerického zákona omezující počítačové pirátství. Kromě toho to znamenalo i nepřetržitý monitoring internetu a tím pádem porušování několika ústavních práv. Alespoň to se dočtete ve wikipedii.

Co vám ale Wiki neřekne je to, že krátce po neschválení zákona v Evropě se hlavní mozky tohoto nápadu v USA znovu odvolali vůli přezkoumání jejich nápadu. Ovšem, na tuto taktiku museli vůdčí strany vymyslet velice chytrou lež, která by jim dala u soudu právní výhodu.
A tak se téměř tři měsíce na to tento tým rozhodl, že vše svede na herní průmysl.
Perfektní nápad. Nejen SOPA chtěla už roky skončit s touto takzvanou drogou, jak ji nazval předseda nepodepsaného zákonu. Bohužel do této chvíle nebyl ani zákon ani žalující nezaujatá strana, co by se o tento případ zajímala.
Nyní ale je a pokud SOPA, jako nový lék na pirátství, tak herní scénu všeobecně vejde v platnost, herní tituly budou dostupné jen na černém trhu.

Ano máte pravdu. Zní to jako ze špatného sci-fi filmu. Nebo z nudně starého dokumentu. Tady jsou ale fakta a realita tak už vypadá. Každý, kdo o herním průmyslu trochu ví, by hned řekl, že není možné, aby se vývoj her nějak pozastavil. Vždyť téměř do každého áčkového titulu se vkládá minimálně jednou tolik financí, co do většiny filmů. A obrat je stejně tak masivně výdělečný. Například GTA V už dnes dosáhlo přes 500 milionů dolarů za předobjednávky (z vložených 5 miliard). A rozhodně není R* jediná firma, která by se dokázala obratně soudit s každým, kdo by SOPA propagoval skrze herní průmysl.

Můžeme tedy v klidu říct, že nic zásadního se stát nemůže, dokud je produkce herních titulů tak kde je dnes. Tento článek produkuje hlavně jedno myšlenku. Dokud se na hry bude dívat jako na hry – zábava pro děti bez špetky intelektu – a média je budou dále nenávidět, nebude jejich průmysl v bezpečí nikdy.

Games are art. They’re just popular in wrong generation.


Comments are closed.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat