GTA V – Byl to fakt hype?

R* a jeho nový GTA  má nahypováno na pár let dopředu a dnes se mi potvrdilo, se projevil hype téměř na všem.
Klíčové ale to „téměř“, které mne tak překvapilo. Dalo by se říct, že ve všech těch mínusech, které se nakonec opravdu projevili, je takové „ne tak docela„, které na vás křičí všude.
GTA V vypadá jako GTA IV, ale ne tak docela.
Engine se chová prakticky stejně a jeho fyzika je stejná, ale ne tak docela.
Grafika nebyla od posledně posunuta téměř ani o palec nahoru… ale ne tak docela.

A tak dále. GTA V, na rozdíl od čtyřky mě fakt zatáhlo do hry. A to hlavně věcí, která přišla jakoby z nebe na herní scénu. Něco co by tu mělo bejt už od začátku. V GTA Five se tomu říká Cinematic Camera, a i když ji nemůžete používat pořád, je to jeden z největších průlomů v aktivním hraní, co jsem viděl.
Příklad: Musíte s kámošem dostihnout náklaďák, co vám ukradl loď. Na ní je váš syn a pár ozbrojených pánů. Jak vše proběhne ovlivníte jen z jedné třetiny, ale víc bych ani nechtěl.
Hra vás donutí kámoše, co si vlezl na kapotu auto jedoucího 150km/h a čeká, že ho dovezete k zadnímu nárazníku náklaďáku. Poté vyleze nahoru a začne něco jako „necutscéna“, kdy probíhá na lodi rozhovor a hádka. vaše možnost jí ale slyšet je omezená. Buďto si vyberete dál řídit automobil, nebo přepnete Cinematickou kameru a zatímco z vaší postavy se stalo NPC, vy sledujete z pohledu vrtulníku jak probíhá rozhovor.
Situace se zvrhne a vy musíte přepnout zpět, abyste z auta zastřelili hrozbu a zachránili partnera.

A ano, je to tak boží, jak to zní. Je tu ale pořád pár mezer, které mi vadí. hra vás sice do Cinematic modu nenutí, ale vrátit ze z něj zpět musíte. to však nikde nevidíte a tak vašeho kamaráda nepřítel škrtí, dokud nezasáhnete.Což může trvat jakkoliv dlouho.
Další mínus bych asi dal za možnosti měnit charaktery, která je omezena. Ale hlavně je omezena v takových situacích, kdy bych si radši dal akčnější scénu s druhým parťákem na lodi než řidičem.
Škoda. Každopádně řeknu dvě věci.

GTAV je recyklací GTA IV, ale ne tak uplně. Hype hru mezi hráči téměř posvětil, což byla chyba ale nebýt jeho, byla by to jen větší bomba, než je teď.

You can literally see, how is hype changing into reality 


Comments are closed.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat