|WCO|Blood Dragon: What is This Shit? [KAUF ROKU]

Nemám ve zvyku cokoliv recenzovat, nebo jen šířit už tak neformovaným internetem svoje rádoby názory. Ovšem nedávno vydaní standalone datadisk pro Far Cry 3 si vysloužil mou pozornost, což je, uznejme, výkon.
Jak jsem se zmínil, Blood Dragon je v podstatě nezávislé „DLC“ pro letošní hit od Ubisoftu – Far Cry 3. Dá se tedy odvodit, že BD jede na architektuře FC3 a podle toho se v podstatě i chová. Každopádně si proto u mě vysloužil BD přezdívku „mód“, což ale není přesné. Hra má, což se nedá skoro říct ani o samotném Far Cry 3 nebo jakékoliv jiné hře dnes, duši. Má srdce a charakter, stejně jako hlavní postava Rex, což je doslova badass se zásobou krutých hlášek a bestarostnou hlavou, se kterou se vrhá ve svém napůl kybernetickém kabátku napříč jakýmsi kontinentem,  který hraje všemi barvami.

> Celá galerie (tumblr)

Celá hra má tedy opravdu charakter, a přirovnat jej díky jeho originalitě lze snad jen k ne tak povedenému Duke Nukem Forever. Oba tituly mají ve zvyku doslova dělat si prdel ze všech ostatních titulů. BD ale není tak agresivní (čistě po této stránce) a bere si do huby výhradně ty gamesy z 80. let. Takže kromě Tetrisu najdete ve hře náznaky těch opravdu nejstarších her což mladší generace moc neocení. Od toho tu je ale spoustu jiné zábavy a rozptýlení, mezi něž patří i takzvaní Blood Dragons, což jsou v podstatě velcí ještěři měnící barvu vzhledem k jejich náladě, střílející laserové paprsky z očí a živící se kyber srdci vašich nepřátel, kteří ve hře slouží v podstatě jen k ubíjení vašich choutek.

Všechny bojové prvky z původní FC3 zůstává  a navyšuje se adrenalin spolu s lehce Schwarzovským komplexem, což je BOOM.
Samozřejmě, že hra má i svou příběhovou linii, a není třeba dodávat, že se za pixelovými cutscénami  (ne fakt, jak ty z automatů – hra tak kompenzuje výdaje aby mohla stát pár babek) skrývají silné postavy. Má nej je ale rozhodně DR. Darling, která vás téměř od začátku bude provázet a rozdávat nejen úkoly.

A představte si toto celou herní dobu.

I když nejsem nijak daleko, musím říct, že tato hra si opravdu zaslouží označení KAUF ROKU 

 

Ubisoft winked at me. 


Comments are closed.

„Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.“ Oscar Wilde