PlayStation 4 – Co opravdu zlomí současnou generaci konzolí

Tento názor má svoje pro i proti. Zastánce i odpůrce ale to, co se děje ať oficiálně nebo za scénou, se většinou nedá překrucovat do nekonečna. Nikdy jsem nebyl brán jako někdo, kdo má nadhled a vidí trochu za roh, i když jsem se často v hlubších předpokladech nemýlil, stále sám o nich většinou pochybuji. Protože doufám, že nemám pravdu.

Ať už jde o Assassins Creed sérii, budoucnost handheld konzolí (zdravím Víťu), nebo potenciály enginů, vždy jsem tak trochu potají tušil co bude. Že AC bude legenda, bylo evidentní už v jedničce, stejně jako zbrklost Sony s next-genem. A to ať už u PSVita nebo konečně vyplouvající PS4. Teorií, že současná generace bude vždy převálcovávaná budoucí, se řídí prakticky všechny větší společnosti světa. Ještě aby ne. Ale, co nám vlastně může PS4 přinést?
Důvodem k vývoji next-genu a tak masivním dopadu jako je nová vlajková konzole, může být jen posun technologií. Ať už mluvíme o výkonu nebo výpočetní síle, vždy se najde něco lepšího a to je třeba eliminovat alespoň jednou za deset let nějakou nadupanou skříňkou.  Má to ale být zrovna PS4?

Každý se dnes o konzolích dočte z jednoho ze tří článků, jak jedna firma nakopává tý druhý prdel. Jak Je tohle výkonnější, a jak se tenhle gamepad líp drží. Už dlouho se mluví o dvou konzolích, které si hráči vlastně jen vysnili. Xbox 720 a Playstation 4. Důvod hráčů, proč tyto konzole považovat za něco, co je ve vývoji, je rivalita. Prostá a zdravá konkurence druhé strany. Důvodem samotných firem, proč se těchto nesmyslů chytat je stmelovat investory a zákazníky. Důvodem tyto nesmysli realizovat? Jedna strana vždy udělá krok zpět. V čase, kdy je next-gen na spadnutí, je vše jen na důkladných krocích, ke kterým rozhodně nepatří předčasné náznaky odhalení ng konzole. Proč?
Řekněme to takhle – Současná PS3 stojí cca 7000. PS4 je odhadována na 13-15 tisíc. Což staví graf zájmu o next-gen někam hluboko pod nulu. Ovšem, pokud daná firma chystá hodně brzy zásadní změnu, se kterou se musí neustále chlubit (a to nemluví a neustálých oznamování o vývoji her pro tuto vysněnou konzoli),  tak graf ze dne na den vystřelí z nuly na sto. Lidi spíš počkají (protože nepředpokládají dlouhé fronty) na tuto novinku, než by dl nakupovali jako nic netušící hráči stále nové PS3. Jinými slovy? Tržby Sony spadnou a díky předčasným oznámením nemají proč stoupat.

Teď bych měl asi vlepit pod tyto řádky něco jako „Můj názor“, a ano, je to jen můj názor. Ale vzpomeňte si na rok 2007. Ubisoft vydal tajemnou novou hru ze středověku. Zabiják v bílé kápy… povědomé?

C ya soon, gurls.


Comments are closed.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat