Mirror’s Edge 2013/14 – je to dvojka, neni to dvojka… wtf DICE

„Vyhlížené pokračování parkour srdcovky Mirrors Edge se konečně dostalo na konferenci E3 v zastoupení EA a potažmo DICE. Již podle trailerů můžete vidět, že nás druhý díl zavede do… “
RC varuje, jakmile uvidíte novinku s tímto či podobně vyjebaným textem, zaškrťte redaktora a zapomeňte na nějaké pokračování ME. Mirrors Edge se totiž série NEDOČKALA. Rozhodně ne v podobě, kterou jsme čekali. Trailer, který EA na E3 uvedla totiž neslibuje druhé pokračování.

Čehož si bohužel fanoušci uchvácení „pokračováním“ ani nevšimnuli. Jakože tam byla převaha bystřejších redaktorů… ale známe redaktory. Bohužel to pak šlo s fámou, že nás čeká doslova Mirrors Edge 2 rychle nahoru a dnes už slyšíme jen ME série je zpět. Samotné EA přitom zcela na rovinu a pro jistotu několikrát zdůraznilo, že slíbený díl je vlastně reboot série a zároveň něco jako prequel. Takové důkladné vypálení původního příběhu do základů. Faith bude čerstvá, vysvětlíme si její záhadná tetování a možná ke konci i propojíme s původním příběhem. Možná. V DLC.
Ať tak či onak si to DICE pořeší, hra to bude v podstatě stejná. Očekávám nějaké ty nové kousky, super momenty a neuvěřitelné záběry. Ovšem posrat příběh umí EA parádně. Naštěstí jako pouhý vydavatelský dům  to pořád musí přenechat u Kostiček, takže tu je šance na procitnutí titulu a započatí série.

Podobně to vypadá i s Tomb Raiderem, u kterého to naštěstí z úst Square Enix bylo jasné všem hned, že TR prostě potřebuje reboot a trochu probrat do našeho století. Což, face it, je svatá pravda a jedině dobře.
Pro ty z vás, co ale čekají, nejlépe, přímé navázání příběhové linky z původního dílu vás i jako zcela neinformovaný zklamu dopředu. (Nadávky povoleny, je to těžké přijmout :crysimulating:) Mirrors Edge 2 se nechystá.

This is real Troll-masterpies, DICE. Respect. 


Comments are closed.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat