Furious 6: Jak má vypadat herní série… wait, wat?

Je to dost zavádějící, ale není to poprvé, kdy se filmová série dala dát za příklad pro herní scénáristy a často se tak i stalo. Málo kdo ví, že původní a originální myšlenka struktury příběhu Modern Warfare z CoD si brala příklad několik filmových sérií.

Tedy k začátku. Každý řádek tohoto článku je extrémně těžký a stojí za ním hodiny promyšlenosti, neboť právě tak, jak se Chris Morgan postaral o F&F sérii je důvodem a inspirací pro herní průmysl… nebo by dost měl.
Čeká nás toho hodně  probrání, takže si nejdříve sjedem začátky. Moje first feeling z prvního dílu této série byli vzehledem k mému věku „Wau, boží…“ ect. Prostě film vás snadno unesl což bylo snadné. Rychlá auta, pouliční závody, tuning a podsvětí všeho toho dali nádech něčeho nového, co tu fakt mělo bejt už desítky let. Druhý díl, tam už jsem měl trošku ponětí, watsgoingon. Měl jsem pocit, že si scénáristé a režisér tak trochu hrají s autíčky, mají drsný slovník ve scénáři, ale chyběla břitva, která by dávala správný říz celému příběhu, akci i pointě. Byl tu samozřejmě Vin, který s akcí zamával. Pak „handsome“ O’Braien, který dodal příběhu trochu talentu, ale tohle všechno dohromady neladilo. Nebo to alespoň nebylo znát.

Roky plynuly a přišel třetí díl. Mnozí jen s výrazem WTF seděli u obrazovek, protože co se stalo? Hlavní postavy začali padat jako švestky a náš pan Diesel si střihnul až poslední scénku (tzv. new-epizode-openning). Prostě hnus. Série v mých očích neměla naději, což mi okamžitě z huby vyvrátil čtvrtý díl. Prostě řečeno – série se rýsovala. Už to nebyl ten hokej, kterej nikdo nechápe. Stará parta byla zpět a všechno bylo lepší, akčnější. A sakra vostrý.

K pátému bych mohl říct asi totéž, takže se přesuňme k jádru tématu.

Jak říká název článku, F&F série by mohla být musterem pro budoucí herní série. Konec konců i těch filmových. Nejvíc se těžilo z neustálého podceňování série. Nikdo si neuměl představit nic nového. I já měl pocit, že šestý díl bude ždímat, a ždímat a ždímat dokud nevyštve i posledního diváka ze sedačky. Dnes můžu říct, že sedačka vás k filmu připoutá do posledního písmena závěrečných titulků.
Perfektní zpracování celého filmu, spojení série v „konečný“ díl, kde vše vrcholí, odhalení všeho, co se po několik dílů tajilo atd.
Film je jednoduše badass, a vaší pozornost si zaslouží. Ano, realističnost filmu drží tradici série a nechává ji téměř na nule. Ale nikoho tohle netrápí. Tak trochu jako říct, že hru nemáte rádi kvůli grafice ne?

Abych to už trochu ukončil, je to opravdu krok k vám, nikam jinam. Ani vedle ani zpět. Začátek vám ve formě titulků ukáže počátky série a provede vás díly, konečnou scénu si pak střihne Jason Statham jakožto vrah Hana Sola v Tokijské jízdě(yes, i mean F&F 3) a na rovinu, ten by do toho bez smlouvy nešel…

You still reading? Ok… close this fucking window and go to the cinema!


Comments are closed.

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich