|Next-gen|Playstation 4 • Xbox 720: Final creepy epizode

Na rovinu:Blog je prakticky zamořen věcmi okolo Next-genu a plky o Zingu. Jedno z těchto témat jsem ale měl šanci pochopit a zhodnotit, a protože všichni víme, co to není, rozhodl jsem se konečně a bez zbytečných narážek (PS4ever, biach!) shrnou své myšlenky a předpovědi ohledně NG konzolí do jednoho fuj článku.

Jak je nemožné nevědět, v řadě čtvrtý mazlíček od Sony-techu se pomalu brousí a nejnovější exkluzivity i multiplatformní pecky rovněž. A, i když si stojím tím, že byla od Sony tuze pitomá věc oficiální oznámení PS4, je tady a nikdo s tím nemůže nic dělat. A to ani Microsoft (ano, na radu čtenářů jsem si na wikipedii našel originální názvosloví). Stejně jako Kim jong-um a jeho přepychové rachejtle, je i naděje na vypuštění nového Xboxu nulová. Tedy pro tento rok. Mnoho příznivců Sony nyní žije v bláhové myšlence, že PS4 nelze ničím přebít a tudíž MS stáhl ocas a jeho budoucnost ohledně Xboxu se brzy sníží na úroveň Nintenda.
Sám jsem se nechal vyhřívat na této slunné myšlence, ale jednou za čas i já mám racionální myšlenky (těchto chvílí v mém životě si vážím) a po chvilce ztrávené s mým mylým mozkem musím přiznat, že můžeme mít z nového Xboxu my Soňáci reálný strach.

Fajn, zas tak reálný ne. Je to MS. Ale jistá šance převzetí nadvlády tu pořád je.
Čekat od nového Xboxu šunt by byla chyba. Jak víme, ty pravé křápy a propadáky MS vždy rychle pozná a většinou ještě dříve vydá. Nepochybně by tedy  nový Xbox už byl dávno i s hi-tech Kinectem na trhu. Na druhé frontě je však ticho a to neznamená zapnout repro bedny a  předobjednat PS4. To znamená nasadit helmu a čekat jaderné hlavice.
Sofťácké čekání něco značí. Sled událostí v minulých týdnech přispívá: Nový Xbox má vyžadovat připojení k internetu při hraní her
Nejmenší strach můžeme mít jen třeba z toho, že tato novinka je záměrně vytržená z kontextu, který v celku obsahoval informaci jako: Xbox 720 bude plně podporovat Cloud gaming a živý stream zdarma na ostatní MS platformy zcela zdarma. Pouze bude potřeba trvalé připojení k internetu během hraní. S Cloud gamingem se u next-genu jistou dobu počítalo a  pokud s něčím takovým přijde Microsoft na novém Xboxu, je to celkem reálná hrozba.
Samozřejmě nepřeváží nové exkluzivní tituly na PS4, ale X-fanboyům bude bohatě stačit myšlenka, že si na svém smartphonu zahrají například Halo 5 nebo Gears of War. Vyloučené není ani hraní na vzdáleném PC (samozřejmě s připojeným controllerem) a následné streamování gameplaye, což je nejen celkově působivé, ale hodně užitečné.

Jak říkám, moje prorokování je prakticky jen snůška předpokladů. Myšlenka článku je však v tom, že nedostatek informací ještě z nového protivníka nedělá usmrkané mimino, ale v rukou chytrého vývojáře opravdové nebezpečí. V případě, že se do MS takový chytrák zatoulá, všechny výše uvedené parametry jsou alternativou.

 

Pokud se mrkneme na druhou profláknutou stranu. PS4 má víceméně známé parametry. “Lví síla“
Schopnost  podpořit jakoukoli hru s next-gen enginem a potažmo grafikou. Navíc příjemné prostředí pro vývoj. Kvalitní/potvrzené tituly na tělo Playstationu i PC.
Klady, Klady a zase klady. Podezřelé až až.
Nic méně, next-gen celkově bude asi ještě chvíli trpět přechodem do nové doby a my můžeme jenom doufat, že si s tím obě konkurence poradí dobře. Kdo jiný, než Microsoft by tlačil Sony do vývoje lepších a kvalitnějších her.

Of.top.: V dnešní době se vyvíjí řade NG her (npř watch dogs). Jak ale chtějí přizpůsobit  titul na next-gen, když architekturu známe jen u PS4?

 

Epizode is over. You can open your eyes now!


Comments are closed.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat